Máte volný byt nebo dům a plánujete ho obsadit novými nájemníky? Nebo jste si našli bydlení a chcete mít takovou smlouvu, která bude z právního hlediska správná? V obou případech dobře poslouží nájemní smlouva vzor. Dokument, který si mohou stáhnout a využít nejenom ti, kteří bydlení nabízejí, ale stejně tak i ti, kteří ho hledají. Záleží tak pouze na vzájemné domluvě obou smluvních stran v otázkách toho, kdo se smlouvou přijde a kdo bude moci garantovat, že bude po legislativní stránce skutečně v pořádku a bude sepsána zkušeným advokátem.

Nájemní smlouva vzor poslouží v řadě situací

Jak jsme již zmínili, tou nejběžnější situací je chvíle, kdy nabízíte nebo hledáte pronájem domu nebo bytu. Stejně tak může nájemní smlouva vzor posloužit i v situacích, kdy je využíván nebytový prostor. Může se jednat nejenom o kancelář v administrativní budově, jelikož stejně tak může jít také o garáž pro automobil nebo motocykl. Velmi časté jsou dnes i pronájmy zahrádek v koloniích, na což se dá vzor nájemní smlouvy také jednoduše použít. Možností je více než dost. Jelikož je vzor volně editovatelný, není problém jeho využití na zmíněné, ale i mnohé další situace.

Mějte jistotu, že je nájemní smlouva vzor právně v pořádku

Ano, smlouvu si můžete sepsat i sami, svépomocí. Ne vždy ale máte jistotu v tom, že bude z právního hlediska vše v pořádku. Taková smlouva poté může být nevýhodná, nebo dokonce neplatná. Proto nájemní smlouva vzor je sepsána skutečným profesionálem jak s ohledem na současnou legislativu, tak s ohledem na fakt, aby stejná práva i povinnosti měly obě smluvní strany. Daný dokument je tak výhodný jak pro pronajímatele, tak i nájemce. I to značně zlepší jak smluvní vztahy, tak i případné řešení problémů. Proto je výhodné a dobré daný vzor použít i pro vaše potřeby. Ať už je to jedna ze zmíněných, nebo jiná.